Aj tá najnenápadnejšia zmena, ktorá sa dnes stane, vás dovedie k podstatne odlišným zajtrajškom.

Richard Bach

Vnútorná práca na sebe

To, čo vníma naše okolie, je to, ako sa obliekame, správame, ako vyzeráme, ale to, čo sa ukrýva v našom vnútornom svete, vieme len my sami. Pred svetom sú ukryté naše túžby, sny, emócie, pocity, vnútorné presvedčenia, názory či motivácie.

Naše telo je plné rôznorodých pocitov, niektoré vnímame pozitívne, iné negatívne. Tie, s ktorými sa práve necítime bezpečne, máme tendenciu potlačiť, skryť. Väčšinou sa to prejavuje tak, že siahneme po činnosti, ktorá nám v tej chvíli pomôže, napríklad sa ideme najesť, začneme sa hrať s predmetmi, ktoré máme po ruke, poškriabeme sa alebo urobíme niečo, čím upútame pozornosť okolia.

 

Pozorujme svoje telo

Keď začneme pozorovať svoje telo a vnímame signály, ktoré k nám vysiela, začneme si čoraz častejšie uvedomovať aj to, čo sa v našom tele spustí, kedy sa naše svaly stiahnu, kedy pred sebou unikáme, čo chránime, čo z toho máme alebo o čo sa v danej chvíli oberáme.

Čo chránime?

Skúmať, prečo sa daná emócia prihlási o slovo, je výbornou cestou k sebapoznaniu. Čo ochraňuje, bráni? Po čom to vlastne túžime? Aký je náš skutočný zámer?

Až keď dovolíme svojim emóciám (hnevu, strachu, žiarlivosti, opovrhnutiu, znechuteniu či pocitu menejcennosti) byť, existovať, priznať, že sú našou súčasťou, môžeme prísť na to, o čo skutočne ide, čo je za tou-ktorou emóciou. Potom sa dokážeme posunúť ďalej a urobiť potrebné kroky k tomu, aby sa udiala zmena.

Návrat aj k zabudnutým spomienkam

Jednou z možností, ako porozumieť sebe a iným, ako sa naučiť načúvať svojmu telu, vystopovať emóciu a pomenovať ju, odpustiť a vidieť minulé situácie z iného uhla pohľadu, je metóda, ktorá ťa zavedie priamo do tvojho vnútorného sveta.  Tam sa môžu o tvoju pozornosť prihlásiť aj hlboko potlačené emócie.

Tie bývajú väčšinou spojené so silnými, smutnými, bolestivými zážitkami z minulosti, ktoré si neuvedomuješ až do chvíle, kým im nezačneš načúvať. A tie ťa nevedome ovplyvňujú v tvojom ďalšom živote, napríklad si nevieš nájsť partnera, brániš si v prežívaní radosti či sa nedokážeš uplatniť v práci. Vo vedenom procese máš možnosť uvedomiť si všetky bolestivé emócie, prijať ich, pochopiť a uzdraviť časti svojho Ja.

Ako prebieha proces?

Mojím cieľom je predovšetkým vytvoriť bezpečné, podporujúce prostredie, v ktorom je priestor na vzájomný rešpekt a dôveru.

Zaujímam sa o každého, kto ma navštívi. V príjemnej atmosfére venujem pozornosť vám a tomu, s čím za mnou prichádzate, na čom chcete pracovať. Na začiatku si určíme jasný zámer a cieľ nášho stretnutia.

Podľa témy, na ktorej sa rozhodnete pracovať, vás budem sprevádzať procesom, pri ktorom využívam znalosti z absolvovaných výcvikov, seminárov a workshopov, predovšetkým techniky a metódy z terapie Cesta, NLP, kraniosakrálnej terapie, etikoterapie a koučingu.

Podľa situácie vyberám tú cestu, ktorá sa mi javí pre vás ako najefektívnejšia. A to bez hodnotenia a posudzovania. 

Som len vaším sprievodcom k tomu, aby ste k cieľu došli sami, vďaka vnútornej múdrosti, ktorú v sebe má každý z vás.

Cena za sedenie v dl'žke 1 – 1,5 hodiny je 50 €. 

Referencie

Moje skúsenosti s Ivanou sú veľmi pozitívne. Hneď na prvom stretnutí z nej vyžarovala empatia, kľud a dôvera. Neviem prečo, ale bez problémov jej od prvej chvíle dôverujem. Je obrovskou podporou, je priateľská a veľmi dobre vycíti, čo je v danej chvíli potrebné. Vďaka nej a jej prístupu som vyriešila veľa problémov a cítim pozitívnu zmenu v mojom živote. Patrí Ti veľké ďakujem!
Anikó
U Ivky som absolvovala svoj úplne prvý proces. Ocitla som sa nečakane v náročnej situácii, z ktorej sme spoločne hľadali bezbolestnú cestu. Citlivo ma viedla späť ku koreňom problému, odkrývajúc možnosti riešenia. Po našom sedení som sa prestala cítiť “zaseknutá”, pomohlo mi to celú situáciu pochopiť a prijať a jednoznačne ma to “rozhýbalo” – dokonca som sa vrátila k činnosti, ktorú som 5 rokov odkladala… Pre mňa to bol ďalší, dôležitý a správne načasovaný krok na ceste k sebapoznanou a uzdraveniu a som vďačná, že som ho mohla spraviť pod vedením tak citlivej, empatickej a od ega oslobodenej osoby. Ďakujem, Ivka!
Mirka
Ivka ma kreatívnym spôsobom sprevádzala pri riešení mojich aktuálnych otázok. Pomohla mi nájsť cestu, po ktorej vykročit.
Alexandra