Vnútorný kompas mi ukazuje smer

Myslela som si, že ak chcem v živote niečo dosiahnuť, musím sa veľmi snažiť. V praxi to vyzeralo tak, že som mala predstavy o tom, ako by sa situácie mali vyvíjať, ako by mali prebiehať a ako by mohli skončiť. Ak skončili úspešne, super, ak neúspešne, katastrofa. To ma nútilo snažiť sa ešte viac, rozmýšľať ešte viac, konštruovať a manipulovať seba a iných tak, aby sa ďalšia katastrofa nekonala.

Tak som žila v permanentnom tlaku a strachu, pretože som neustále mala pocit, že MUSÍM. Pri tom všetkom mi unikol jeden dôležitý fakt – a to ten, že ten tlak na seba a snahu dopracovať sa k nejakému výsledku môžem jednoducho pustiť a nechať sa viesť vyššou múdrosťou.

Miznú plány, predstavy…

V mojom živote prišiel moment, keď som zistila, že môžem jednoducho len BYŤ. Že to nie je možné len po smrti… V tom okamihu, keď si dovolím len BYŤ, totiž miznú plány, ciele, predstavy o tom, ako je to správne či nesprávne. Dôležité je len to, či mám spojenie sama so sebou a či dokážem nadviazať spojenie s druhým človekom.

V tej chvíli je dôležité to, či sa rozhodujem na základe toho, čo cítim, či si dokážem priznať a pripustiť aj to, že som smutná, nahnevaná, opustená alebo vystrašená. Či sa dokážem o seba postarať. Či dokážem o tom, čo je pre mňa dôležité, hovoriť so svojimi najbližšími. Až vtedy to začína mať v mojom živote šťavu. Až vtedy začínam žiť svoju pravdu a nie klam.

Viem, čo, kde a ako

Z tohto bodu, keď načúvam svojmu telu, svojmu vnútornému kompasu, viem, čo mám urobiť, kde a akým spôsobom. Naplno byť spojená so svojím telom znamená byť tu a teraz, znamená to pozorovať, všímať si seba v priestore a čase, načúvať a vidieť signály, ktoré mi prichádzajú. Znamená to zobrať svoj život do vlastných rúk a žiť svoj sen.

Nekonečné možnosti

Nevedieť, s akým výsledkom sa skončí dnešný deň, totiž otvára nekonečné možnosti univerzu. Keď mu to umožním, dovolím mu zariadiť veci tak, ako je pre mňa práve najlepšie. A nie je nič vzrušujúcejšie, ako sa nechať životom prekvapovať. Cítim v tom slobodu, uvoľnenie a zároveň dôveru, že je o mňa postarané. Veď ono sa to nejak deje a ja môžem pritom s úžasom pozorovať ako :-).

Krásny deň vám želám.

Ivana Ihnátová

Ivana Ihnátová
Som tvorivá duša, ktorá miluje, keď môže používať svoje ruky na to, aby mohli vznikať osobné originálne diela. Cez kreativitu ukazujem iným, ako sa dotknúť seba, aby sa mohli naladiť na svoju dušu a vlastný prúd intuície.Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára.