Som tvorivá duša, ktorá každý deň objavuje a skúma pravdu, hľadá hĺbku        a súvislosti v jednoduchosti života. 

Ivana Lara'Ana Ihnátová

Odmalička som v sebe analyzovala to, s čím som prichádzala do kontaktu. Často som odchádzala do svojho vnútorného sveta, kde bolo bezpečne. Bolo to miesto, kde som mohla premýšľať o čomkoľvek, snívať, rozvíjať svoje predstavy, ku ktorým nemal nik prístup. Boli len moje. Hodiny som trávila zahĺbená do seba a spoločnosť mi robili najmä pastelky a knihy.

Začalo vedomé hľadanie...

Už v čase dospievania som sa zamýšľala nad tým, prečo som tu na Zemi, či tu vôbec patrím, kto som, ako to celé funguje, aký to má zmysel... Svoj obraz o svete som si zliepala z informácií, ktoré sa ku mne dostávali z najbližšej rodiny či zo školy. Chcela som však vedieť viac. Začala som študovala Bibliu, chodielala som na mládežnícke stretnutia, čítala knihy o zmysle života a príbehy o hľadaní poznania.

V tej dobe ma knihami zásobovala hlavne moja susedka, mamina kamarátka, ktorá ma utvrdila v tom, že existuje niečo, čo presahuje život, ktorý som dovtedy poznala. Moja túžba hľadať, čo sa ukrýva za tým, čo vidím a cítim, rástla a poháňala ma vpred.

Ideme v tom spolu

Cesta ma doviedla k úžasným bytostiam, učiteľom, sprievodcom a priateľom, vďaka ktorým som si uvedomila, že už príchodom na tento svet som nastúpila do vlaku sebapoznania a ľudia, ktorí boli a sú súčasťou môjho života, boli a sú tu pre mňa a ja pre nich. Že spolu maľujeme svoj život v rôznych farbách a hĺbkach, no každý sám za seba... Sme umelci a tvorcovia svojho plátna, ktoré je tak nádherné a bohaté vo svojej farebnosti ako život sám. 

Čím bližšie k sebe, tým bližšie k pravde

A za to patrí obrovské ďakujem mojim rodičom, pretože oni mi dali život. Bez nich a ich lásky by som tu nebola a nemohla zažívať pestrosť a dary života.

Posledných desať rokov sa moja pozornosť ešte viac upriamila na duchovné záležitosti. Je to o hľadaní pravdy, rozpoznávaní skutočnosti, súvislostí, zákonov vesmíru, o hľadaní odpovedí na rôznorodé otázky súvisiace s bežnými denno-dennými situáciami. Túžim prenikať do ich hĺbky, pochopiť, prečo sa deje to, čo sa deje, s čím to súvisí a akú rolu v tom zohrávam ja. Pri mojom každodennom analyzovaní a odhaľovaní pravdy o sebe sa dozvedám čoraz viac o tom, kto som, ako tvorím svoj život, v čom sú moje slabiny a v čom dary, čo je zmyslom tohto pozemského dobrodružstva.  

Z čoho čerpám a čo sa ma najviac ovplyvnilo:

  • Kurzy šamanskej kraniosakrálnej terapie
  • Semináre Cesta od Brandon Bays
  • Kurz koučov a rozvoj komunikačných schopností
  • Výcvik systemických konštelácií
  • Spiritual Response Therapy
  • Tanec pre dušu ženy