Pridaj sa k nám a namaľuj si originálny obraz

– liečivú mandalu

Tvorivé stretnutia 

V každom z nás je duša umelca. Presvedčila som sa o tom na všetkých kurzoch maľovania mandál, ktoré som doteraz viedla. Prichádzajú na ne aj tí, ktorí štetec v ruke držali naposledy na základnej škole. S obavami, či budú vedieť niečo namaľovať sa nesmelo chytajú štetca a farieb, a verte-neverte, ich diela by vás prekvapili, očarili, inšpirovali a dotkli sa nejednej duše. Výsledné dielo často prekvapí aj samotných autorov, netušili totiž, čoho sú schopní.

Aj ty dokážeš vytvoriť úžasné dielo

Na tvorivé stretnutie môžu prísť tí z vás, ktorí v sebe započujú vnútorný hlas: "to by som si rád/a vyskúšal/a," "to by mohlo byť fajn", "vždy som chcel/a maľovať", "aké by to bolo super, len keby som mala čas" "šla by som, ale nemôžem si to dovoliť"... Alebo sa vám vybaví obraz, ako sedíte v príjemnej atmosfére a ste hlboko ponorení do procesu tvorenia. Vidíte farby, plátno pred sebou a vy sa ho práve dotýkate špičkou štetca. 

Ak vás maľovanie priťahuje, láka, páči sa vám, ak ste ako dieťa kreslenie a maľovanie milovali, ak si narábanie so štetcom a farbami túžite vyskúšať a  zaexperimentovať si, ste na správnom mieste. S technikami maľovania ani so samotným maľovaním nemusíte mať žiadne skúsenosti.

Stačí prísť a nechať sa unášať na vlne tvorenia

Nečakaje na potom. Ak počujete volanie, urobte tak teraz. Možno k vám hovorí vaša duša či intuícia. Vypočujte ju. Venujte jej svoju pozornosť.

Nadviaž spojenie so svojou esenciou

Maľovanie je úžasná tvorivá činnosť, pri ktorej dokážete nadviazať spojenie so svojím JA, svojimi pocitmi, svojou intuíciou. Môže vás pozitívne naštartovať k činnostiam, na ktoré ste predtým nemali energiu alebo vám chýbala odvaha. 

Maľovanie prináša pocity šťastia, vďačnosti, krásy, plynutia, jednoty, empatie i súcitu. Môže naštartovať vnútorné procesy spojené s nepochopením, bolesťou, strachom, úzkosťou či neprijatím. Tie však vedú k zmene našich vnútorných postojov, presvedčení, nazeraniu na seba i iných.

Tvorenie v sprievode príjemnej hudby, horiacich sviečok, v tichu sám so sebou a zároveň s ostatnými prináša úžasný telesný zážitok. Domov odchádzate naplnení duchom, naplnení informáciami a so svojím vlastným osobným obrazom.

Čo je súčasťou kurzu

  • meditácia, naladenie sa na prítomný okamih
  • sprevádzanie procesom maľovania
  • záverečné zdieľanie
  • materiál - kvalitné akrylové farby, plátno na lepenke alebo drevenom ráme, akrylové kontúry, tekuté perly
  • prírodné kamienky

Čo si odnesieš zo stretnutia

  • originálny obraz – svoju vlastnú osobnú mandalu
  • naštartuješ svoj tvorivý potenciál
  • naladíš sa na svoju intuíciu a naučíš sa, ako sa skontaktovať so svojím JA
  • postup, ako si namaľovať osobnú mandalu podľa pytagorovej numerológie alebo elementov zeme
  • úžasný pocit uvoľnenia

Čo hovoria účastníci kurzu maľovania

Od maľovanie mandál som očakávala len to, že si oddýchnem. Pravdou je, že som nešla do toto s očakávaním, keďže som ešte na taktomto kurze nebola. Čo mi to prinieslo? Hlavne to, že som začala počúvať seba, svoje pocity, že to, čo si myslím, že viem o sebe, ale nikdy som to nahlásala, nepovedala, korešpondovalo s farbami, ktoré vyšli podľa feng shui. Uvedomila som si, že je to pravda, prijala ju a nechala ísť. To, že sme boli v skupine, ešte umocňovalo to, že sa viem vnoriť do seba, aj keď naokolo sú ľudia. Pre mňa to bol pekný čas strávený so sebou a zároveň v skupine krásnych duší.
Dáška
Na kreslení mandál som bola prvýkrát na jeseň 2019. Hoci ich krásu som obdivovala už dávno, nikdy som si ani nepomyslela, že ja sama by som sa ich pokúsila niekedy kresliť tiež (som totiž neskutočný antitalent na kreslenie, naozaj). Vďaka Ivke som si to vyskúšala a bolo to veľmi príjemne strávené popoludnie s mojou dcérou a ďalšími nadšencami . Pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a vyblokovať svoju myseľ od ťažkých a zložitých tém a myšlienok, vrelo odporúčam, mne sa to podarilo. Už len dúfam, že ďalšie moje diela budú len a len krajšie. Ďakujem Ivka, že si ma oslovila maľovať mandaly a presvedčila ma vyskúšať to napriek mojej nízkej mienke o mojich umeleckých schopnostiach, ten strávený čas maľovaním stál za to.
Hiyam
Maľovanie mandál s Ivkou vrelo odporúčam mladým, starším, výtvarne nadaným, aj tým, ktorí nevedia nakresliť ani lienku . Je to úžasná relaxačná činnosť, pri ktorej objavíte svoje skryté rezervy, potenciál. Intuitivne to ide samo… a potom budete maľovať doma pre radosť, pre seba aj svojich blízkych nádherné mandalky .
Stanka
Chcela by som poďakovať Ivanke za magický čas strávený pri maľovaní osobnej mandaly. Mala som úžasnú príležitosť stretnúť sa sama so sebou a prebudiť svojho tvorivého ducha v príjemnom prostredí a podpornom tíme ľudí. Ďakujem za príležitosť a rada sa opäť zúčastním .
Zuzka
Keď som sa prihlásila na kurz maľovania mandál k Ivke, vôbec som netušila, ako mi to zmení život! Pamätám si, ako som si vravela, že neviem, či tá geometrická presnosť mandaly mi bude vôbec vyhovovať. Na workshope nám Ivka pustila príjemnú hudbu, skúšali sme rôzne olejčeky a potom nám vysvetlila, ako si môžeme vypočítať a namaľovať osobnú mandalu alebo mandalu živlov a čo znamenajú a o čom hovoria jednotlivé farby alebo živly. Keď som svoju mandalu začala maľovať, tak som zrazu začala cítiť, ako ma tie farby upokojujú a ako mi rezonujú v duši a že som úplne spojená so svojou mandalou. Cítila som pokoj, radosť, lásku a vďačnosť. Ani som nevnímala čas alebo priestor. To, že mandala posilňuje našu osobnosť, som zistila hneď po workshope. V mojom živote sa začali diať neuveriteľne dobré veci. Veci, ktoré som nedokázala prijať, som prijala a zmenili sa, mala som silu riešiť ďalšie veci s láskou a cítila som sa v sile a tak je to doteraz. Som vďačná, že som mohla byť na tomto workshope a objaviť silu mandaly. Ďakujem Ti Ivka za toto poznanie a prajem všetko dobré na tvojej ceste.❤️
Vanda
Vôbec som netušila, čo mám očakávať, ale bol to určite úžasný relax, čas len pre mňa a moje JA. Netušila som, že je to tak náročné na čas a techniku, ale zas som sa niečo nové naučila. Super, super.
Helka