Dôveruj, život ťa povedie

Bola raz jedna dušička, ktorá si kedysi nedovolila vo svojom živote zažívať pocity, ktoré ju dostávali na hranicu zraniteľnosti. Nechcela zažívať situácie, v ktorých sa jej triasol hlas, červenala sa alebo ju premohli iné nepríjemné telesné pocity. Svet si idealizovala a z korálok života si chcela vyberať len to pekné, pokojné, to, čo príliš nerozvírilo jej vnútornú hladinu. Až do okamihu, keď si uvedomila, že sa udržiava v akomsi spánku – ako Šípková Ruženka.

Prišiel deň, keď sa jej pred očami odvinul jej vlastný film. Uvidela samu seba, ako spí a s bolesťou v srdci i dojatím zároveň učinila rozhodnutie, že od toho momentu chce cítiť a vidieť všetky farby života, aké len existujú. A odvtedy sa jej príbeh začal meniť.

Zlaté vlasy deda pradeda

Ako tak kráčala – raz ľahko, inokedy ťažšie, raz s oporou, inokedy osamote, nejedenkrát s veľkou námahou, no často s hlbokým nádychom a výdychom, so smiechom i s rozbitou tvárou zmáčanou slzami, so zlosťou, zúfalstvom i beznádejou, s boľavým srdcom, roztrasenými kolenami, pocitmi viny, no aj s vďačnosťou, odpustením a pochopením, pokorne i s dôverou – a kráčala, nazbierala zlaté vlasy deda pradeda, múdreho, láskavého sprievodcu, ktorý jej raz kráčal po boku, inokedy ju podopieral, neraz ju niesol a povzbudzoval, spolu s ňou sa smial, plakal i sa hneval alebo sa len mlčky pozeral.

A toto jej v podobe zlatých vlasov zatiaľ zanechal:

Prvý vlas hovorí: Nestresuj sa moja milá, keď nevieš, ako ďalej. Východisko sa vždy ukáže a dostaneš sa presne tam, kde máš byť. 

Druhý vlas hovorí: Nestresuj sa moja milá, že pri vyslovení svojej akejkoľvek potreby vyzeráš trápne, čudne, divne či sa červenáš. Naopak, pravdivosť vyvierajúca zvnútra robí človeka krásneho. Preto buď odvážna.

Tretí vlas hovorí: Nestresuj sa moja milá, keď sa ti nedostáva to, čo chceš. Dostaneš presne to, čo práve potrebuješ.

Štvrtý vlas hovorí: Nestresuj sa moja milá, že ti zrazu život nedáva zmysel. Život ťa privádza presne k tomu prameňu, z ktorého sa máš napiť.

Piaty vlas hovorí: Nestresuj sa moja milá, keď ti zo života odchádzajú blízki ľudia. S vedomím, že majú miesto v tvojom srdci sa otváraš novým spojeniam.

Šiesty vlas hovorí: Nestresuj sa moja milá, keď je život príliš premenlivý. Život je zmena, dobrodružstvo, cesta, škola, vášeň, šťava, pohyb, vzrušenie, láska, radosť, bolesť, strach i smrť.

A takto by sme mohli pokračovať ďalej. Zlatých vlasov bolo neúrekom. Každý jeden niesol posolstvo. Mnohé z nich hovorili o dôvere:

Dôveruj, že si súčasťou jedného Zdroja, ktorý ťa vedie na ceste životom.

Dôveruj, že po každej búrke vyjde slnko.

Dôveruj, že každý okamih, každé stretnutie, každá skúsenosť ťa posúva k poznaniu o tom, kto si a prečo si tu.

Dôveruj, že všetko má svoj čas.

Dôveruj, že to, čo hľadáš, nájdeš.

Dôveruj, že máš v sebe vnútorného navigátora, ktorého stačí nasledovať.

Dôveruj svojim pocitom, a to i za cenu toho, že niekoho stratíš či sklameš.

Dôveruj v nekonečnú silu a múdrosť, ktorú v sebe nosíš.

Dušička sa zo zlatých vlasov veľmi tešila a starostlivo si ich vložila do srdca. Vie, že jej budú pribúdať ďalšie a ďašie vlasy a aby si ich nehromadila len sama pre seba, predsavzala si, že ich posolstvo bude rozsievať okolo seba.

Ivana Ihnátová
Som tvorivá duša, ktorá miluje, keď môže používať svoje ruky na to, aby mohli vznikať osobné originálne diela. Cez kreativitu ukazujem iným, ako sa dotknúť seba, aby sa mohli naladiť na svoju dušu a vlastný prúd intuície.Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len na účely spracovania tohto komentára.